Serbest Muhasebeci Mali Müsavir Murat Çelik, MURAT ÇELIK, Serbest Muhasebeci, Mali Müsavir, SMMM MURAT ÇELIK,

 

 

         
 
 
 
 
     

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK OFİSİMİZDE HERBİRİ KENDİ ALANINDA UZMANLAŞMIŞ MÜŞAVİRLERİMİZCE VERGİ, SGK, YENİ TÜRK TİCARET KANUNUNA GÖRE ŞİRKET YENİ KAYIT İŞLEMLERİ, DEĞİŞİKLİK TESCİL İŞLEMLERİ, BİRLEŞME İŞLEMLERİ, TÜR DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ, BÖLÜNME İŞLEMLERİ, ŞİRKET OLAĞAN, OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULLARI YAPILIR, MUHASEBE VE DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİR...

>> KAYIP VEYA ÇALINTI NÜFUS CÜZDANI İLE MÜKELLEFİYET TESİSİNİN ENGELLENMESİ HUSUSUNDA YAPILACAK İŞLEMLER

Bilindiği üzere 2007/1 Seri Nolu Vergi Kimlik Numarası İç Genelgesi uyarınca, Nüfus Cüzdanları kaybolan veya çalınan gerçek kişilerin, kayıp veya çalıntı nüfus cüzdanları ile mükellefiyet tesisi yapılmasını engellemek için bir dilekçe ile vergi dairelerine müracaat etmeleri gerekmekteydi.

 

Ancak, vergi dairelerine MERNİS Kimlik Paylaşım Sisteminden kayıp ve çalıntı nüfus cüzdanı sorgulaması imkânı getirildiği için, nüfus cüzdanını kaybeden veya çaldıran gerçek kişilerin vergi dairesine müracaat etmelerine gerek kalmamıştır.

 

Kaybolan veya çalınan nüfus cüzdanları ile mükellefiyet tesis edilmesinin engellenebilmesi için vergi dairelerince yapılacak işlemler, konu ile ilgili olarak yayınlanan 2010/1 Seri Nolu Vergi Kimlik Numarası İç Genelgesinde  açıklanmıştır.

Son Güncelleme Tarihi : Friday, 25-03-2016 18:52

© Bu Site Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Murat Çelik İle Telif Haklarına Sahiptir

Web Tasarım: Murat Çelik